Цінність колекції

Віра Матковська подвижницькою працею і власним коштом зібрала в селах Борщівського району на Тернопіллі велику і унікальну за мистецькою вартістю та етнічною ідентичністю колекцію народного одягу.

До числа предметів належать десятки таких, що не мають аналогів в існуючих музеях та приватних зібраннях.

Важливою особливістю колекції Віри Матковської, як і будь-якої подібної музейної, є її раритетність, тобто, це артефакт епохи, що відійде та вже ніколи не повториться. Зберігання такого зібрання набуває національної ваги для держави та її культури.

Ще одною особливістю колекції, що вирізнає її серед музейних та інших приватних збірок українського народнього мистецтва, є присутність в ній сорочок середини ХХ століття.

За своїми художньо-стилістичними та технічними рисами - це ще одна унікальна сторінка історії українського народнього мистецтва, до певної міри, врятована колекціонеркою.

Традиційний костюм є важливим надбанням українців, успадкованим у цілістності або частково від пращурів. Вишита сорочка - один з найефективніших елементів народного костюма, що допомагає зазирнути в минуле, відкрити для себе таїну та чари народної творчості, позначеної часто прихованою глибинною мудрістю, філософським ставленням до життя та перебігу часу.

Приватна колекція вишитих сорочок Віри Матковської засвідчує не лише шану й повагу до культурного надбання українського народу, а й служить джерелом рефлексій над спадкоємністю традицій і збереження національної тотожності.

 
© 2010-2024 Всі права збережено. Борщівські сорочки. Розробка та просування сайта: AbcSite.net