Майстер-студія

УВАГА!!! Оголошено конкурс архітектурних пропозицій майбутньої майстер-студії. Просимо надсилати заявки. Взірці базового стилю подано на фото нижче.

» дивитися всі фото з 'Варіанти дизайнів приміщення майбутньої майстер-студії'

Тернопіль вважається культурним та туристичним містом України. Проте для промоції міста існує недостатня кількість туристичних та культурних об’єктів, якими є скажімо, музей «Писанка» в Коломиї, Чернівецький музей історії і культури євреїв Буковини та інші. 

Виходячи із експертних оцінок науковців Інституту Народознавства Національної Академії наук України про те, що «аналогів системної повноцінної збірки В. Матковської, присвяченої традиційному костюму Борщівського краю, як в Україні, так і в світі немає » у Віри Матковської виникла ідея щодо спорудження майстер – студії української народної вишивки.
 
Дана студія за концепцією має виконувати цілу низку функцій і використовуватиметься для:
 
1. Зберігання унікальної колекції Віри Матковської
2. Запобігання крадіжкам та фізичному знищенню
3. Проведення наукових досліджень колекції та нових надходжень
4. Проведення навчань для зацікавленої творчої молоді
5. Проведення виставок – експозицій на спорудженому подіумі
6. Показу моделей та експонатів для жителів міста Тернополя та туристів
7. Виступу фольклорних колективів
8. Проведення тренінгів і семінарів для вчителів трудового навчання та обслуговуючої праці
 
Важливим аспектом є той факт, що майбутній мистецько – культурний центр може залучатися до проведення експертиз та навчання вишивальних технік.
Також незаперечним елементом є те, що колекція є раритетною та потребує спеціальних кліматичних умов для постійного зберігання даного артефакту. 
 
Поки вся колекція зберігається у двокімнатній приватній квартирі Віри Матковської, але є надія, що дана ідея буде реалізована в недалекому майбутньому.
 
Герман Олег Михайлович - заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, професор кафедри українознавства Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.
 
Доскоч Ізидор Олексійович - заслужений працівник освіти України, директор дитячої хорової школи "Зоринка".
 
Устенко Олександр Андрійович - заслужений працівник освіти України, професор, академік економічної Академії України, народний депутат України IV скликання.
© 2010-2024 Всі права збережено. Борщівські сорочки. Розробка та просування сайта: AbcSite.net