Вийшла книга про борщівські сорочки

Понад 170 зразків давніх весільних і святкових вишитих сорочок, які є справжньою перлиною українського традиційного костюма Борщівського краю, що на Тернопіллі, містить ілюстроване видання “Борщівські сорочки з колекції Віри Матковської”. Книгу нещодавно презентували в обласній філармонії. Усі, хто захоче придбати її, можуть звертатися безпосередньо до пані Матковської (за телефоном: 8 (050) 581-14-32), або ж у салон-магазин “Джура”. До речі, у колекціонерки видання коштує 250, а в магазині – приблизно 300 гривень.

На сторінках яскраво ілюстрованої книги (автори світлин – Михайло Урбанський, Інна Шкльода та Людмила Булгакова-Ситник), поряд із хрестоматійними “чорними” жіночими сорочками, вишитими архаїчними техніками вовняними нитками, вперше представлені вироби, вишиті шовком давніми техніками монастирського шитва та інші, раніше не знані широкому загалові зразки борщівських сорочок.
Видання складається з трьох частин, у кожній з яких представлені вишиванки трьох поколінь – давні і сучасні сорочки, а також борщівські блузи.
Віра Матковська за власні кошти зібрала велику колекцію унікальних вишитих сорочок, - зазначила автор книги, науковець зі Львова Людмила Булгакова-Ситник. – Цим вона поставила пам’ятник борщівській вишиванці. Коли я вперше побачила цю колекцію, то була в захваті, хоч для мене це був не новий матеріал. Потім до нас долучилася команда, яка захопилася ідеєю пані Віри. І як результат нашої спільної роботи – ця прекрасна книга.
 
У виданні автор зробила акцент на ролі колекціонера, оскільки саме колекціонер, в даному випадку Віра Матковька, виконує велику місію у передачі надбань наших предків майбутнім поколінням.
- Винятковість цієї колекції у тому, що вона дає можливість досліднику вивчити феномен українських костюмів, - продовжує автор. – Це щось на зразок наукової лабораторії. Тому дуже сподіваюся на те, що наша книга “розродиться” і стане початком ряду інших нових видань молодих місцевих дослідників.
 
Також пані Булгакова-Ситник наголосила на тому, що в Тернополі треба якнайскоріше створити мистецьку галерею, де Віра Матковська мала б можливість виставити всю свою колекцію.
 
Навіть комп’ютер не може вигадати таких узорів, як це робили наші бабусі, - каже колекціонер Віра Матковська. – У жодному районі Тернопільщини немає такого різнобарв’я вишиванок, як на Борщівщині. Тому мені дуже хотілося б, щоб усю цю красу могли бачити люди, адже у двокімнатній квартирі важко зберігати такі раритетні та унікальні речі.
 
Матеріали газети "20 хвилин" 


« Повернутись на попередню сторінку
© 2010-2023 Всі права збережено. Борщівські сорочки. Розробка та просування сайта: AbcSite.net